26-02-2001 |
|
Årsmøde 2001 i Unibank |
![]() |
Bankrådsområde Djursland Nord for Unibank holder årsmøde på Scandic Stena Line Hotel Grenaa mandag den 5. marts. På mødet vil der blive orienteret om bankens regnskab i lokalområdet ved formanden for bankrådet, gårdejer Niels Rovsing, ogved bankdirektør Bent Nørsten. Herunder vil der være et indlæg om bankens nye Fordelspakke for privatkunder.
- Det vil indgå som et særligt tema i mit indlæg i år. Unibanks nye Fordelspakke for privatkunder gør op med det såkaldte krejleri omkring rentesatser med videre, og gør det fuldstændigt åbent for vore kunder, hvordan man opnår særligt gunstige vilkår i banken, udtaler Bent Nørsten.
Herefter vil den kendte erhvervspsykolog Gunnar Ørskov holde et muntert og tankevækkende indlæg med titlen »Hvorfor er vi, som vi er, og hvad gør vi ved det?«.
[ Alle ugens artikler | Hoved oversigt | Grenaa Bladets hjemmeside ]
© Grenaa Bladet 2000